IRCSayfasi - mIRCDunyasi, mIRCForumlari, mIRCRehberi

IRCSayfasi - mIRCDunyasi, mIRCForumlari, mIRCRehberi (http://ircsayfasi.com/index.php)
-   Uzay Keşifleri (http://ircsayfasi.com/uzay-kesifleri-872.html)
-   -   Uluslararası Uzay İstasyonu Astrontları, Avrupa'nın Üzerinde 'Gizemli' Bir Işık Gözlemledi (http://ircsayfasi.com/uzay-kesifleri-872/uluslararasi-uzay-istasyonu-astrontlari-avrupanin-uzerinde-gizemli-bir-isik-gozlemledi-9283.html)

GeN 10 Ekim 2021 18:14

Uluslararası Uzay İstasyonu Astrontları, Avrupa'nın Üzerinde 'Gizemli' Bir Işık Gözlemledi
 
Uluslararası Uzay İstasyonu Astrontları, Avrupa'nın Üzerinde 'Gizemli' Bir Işık Gözlemledi


Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) astronotları, geçtiğimiz günlerde Avrupa üzerinde garip bir mavi parıltı keşfettiler. Fransız astronot Thomas Pesquet, parıltının aslında ne olduğunu eğlenceli bir dille açıkladı.
Dünyada ya da dünya dışında meydana gelen gizemli olaylar birçoğumuzun ilgisini hemen üzerine çeker. Böyle olaylar karşısında bilimsel araştırmalar yapılsa da, insanlar gizemler üzerinde durarak efsaneler yaratmaya daha meyilli olabilir. Bu yüzden, hayatın sıradan gidişatı içerisinde karşılaştığımız ilginç olayların mantıklı gerekçeleriyle karşılaşmayı istemeyiz. Çünkü ilginç olaylar ve gizemler çoğu zaman heyecan yaratır.

Evrenin çeşitli yerlerinde ya da atmosferde gerçekleşen, görebildiğimiz bazı olaylar da bu ilginçliklerin, gizemlerin bir parçası olabiliyor. Zaman zaman meydana gelen gizemli ışıklar, bazı insanlar tarafından mitlerle ve gizemli inanışlarla açıklansa da, bilimsel açıklamalar mantıklı gerekçelerle durumu açıklığa kavuşturuyor. Geçtiğimiz günlerde bu duruma örnek bir olay yaşandı. Uluslararası Uzay İstasyonu astronotları, Avrupa üzerinde mavi bir ışık gözlemledi. Fransız astronot Thomas Pesquet, Avrupa semalarında yer alan ve uzaydan görüntülenen mavi ışığın aslında ne olduğunu açıkladı.

Atmosferdeki yıldırımlardan dolayı oluşuyor
Uzay

Geçtiğimiz günlerde Avrupa üzerinde keşfedilen mavi parıltı, farklı ve ilginç görüşleri de beraberinde getirdi. Bu gizemli görüşler Fransız astronot Thomas Pesquet'ten nasibini aldı. Pesquet, meydana gelen bu parıltının çok nadir görülen bir olay olduğunu, elflerin ve ruhların gerçek olabileceğini ve bunların iklimi de etkileyebileceğini söyleyerek dalga geçti.

Thomas Pesquet’in Twitter hesabından paylaştığı görüntü üzerinden yaptığı, bu gizeme inanmadığını belirten yorumlar, bilimsel açıklamalarla destekleniyor. Söz konusu ışıkların, atmosferin üst tabakalarında oluşan yıldırımlar dolayısıyla meydana geldiği söyleniyor.


Forum Saati: 04:18. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.