IRCSayfasi - mIRCDunyasi, mIRCForumlari, mIRCRehberi   IRCSayfasi

Geri Dön   IRCSayfasi - mIRCDunyasi, mIRCForumlari, mIRCRehberi > IRC Sunucu Sahipleri > İllegal Faaliyetler

İllegal Faaliyetler Katılımcılar, aleyhlerine olan illegal ve ahlak dışı davranışları kanıt sunmaları şartı ile bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

Etiketlenen üyelerin listesi

Yeni Konu Aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Mart 2021, 14:41   #1
Çevrimdışı
aSK
Örnek ResimÖrnek Resim
aSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kamuda 'legal görünümlü illegal yapılar' genelgesi


-- Sponsor Baglantı --Kamuda 'legal görünümlü illegal yapılar' genelgesi


Kamuda 'legal görünümlü illegal faaliyetlerle' ilişki kuranlara 'ivedilikle' işlem yapılacak.

[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]

Kamu çalışanlarının bütün haklarını belirleyen kanun olan 657 nolu kanunla ilgili olarak "657 zırhını kırarız” diyen Başbakan Davutoğlu, ilk adımı bir genelge yayımlayarak attı. Milli Güvenliği Tehdit Eden Örgüt ve Yapılarla İrtibatlı Kamu Çalışanları Hakkında Başbakanlık genelgesinde, terör örgütleri veya legal görünümlü illegal faaliyet yürüten yapılanlarla ilişki kuran taşeron personeller dahil, tüm kamu kamu çalışanlar görev başındaki veya görev dışındaki tüm davranışlarıyla izlenecek ve suç teşkil etmesi durumunda ‘ivedilikle’ işlem yapılacak.

“HİZMET İÇİ VE DIŞI DAVRANIŞLAR...”
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Davutoğlu imzalı başbakanlık genelgesinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin ‘terör örgütleri veya legal görünüm altında illegal faaliyet yürüten yapılarla mücadelesini hukuki zeminde etkin bir şekilde yürüttüğü belirtildi. İl özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşlar ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerde çalışanlar dahil olmak üzere kamu çalışanlarının en önemli vasıflarının tarafsızlık ve Anayasa ile kanunlara bağlılık olduğu anımsatıldı. ‘Kamu çalışanlarının hizmet içi ve dışındaki davranışlarının, resmi sıfatlarının gerektirdiği niteliklerle bağdaşır olması zorunludur. Kendilerine duyulan güveni zedelememeleri gerekmektedir’ denilen genelge şöyle devam etti:

“Kamu çalışanları, kanunların suç saydığı eylemleri işlemek amacıyla kurulan örgüt veya yapılarla hiçbir şekilde ilişki içine giremez; bu yönde faaliyet gösteren herhangi bir harekete, gruplaşmaya, teşekküle veya derneğe katılamaz ya da bunlara yardım ve yataklık edemezler. Kamu çalışanları, mevzuatta belirtilen esaslar çerçevesinde yalnız hiyerarşik amirleri tarafından verilen görevleri yerine getirmekle yükümlü olup bu görevlerin ilgili mevzuata göre yürütülmesinden yalnız amirlerine karşı sorumludurlar. Amirler ise maiyetlerinde çalışanların görevlerini Anayasa ve yasalara uygun yerine getirip getirmediğini takip ve kontrol etmekle yükümlüdürler.“

“İVEDİLİKLE İŞLEM YAPILACAK”
Kamu hizmetine girme hakkı da dahil olmak üzere hiçbir hakkın devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmayı ve hukuk devletini ortadan kaldırmayı amaçlayan faaliyet biçiminde kullanılamayacağı belirtilen genelge şöyle devam etti:

“Nitekim bu tür faaliyetler, kanunlarda adli ve idari nitelikte yaptırım gerektiren fiiller olarak düzenlenmiştir. Bu itibarla;
- Terör örgütleri veya legal görünüm altında illegal faaliyet yürüten yapılarla ilişki kuran veya eylem birliği içerisinde olan,
- Bu örgüt ve yapıların emir ve talimatıyla hareket eden,
- Bu örgüt ve yapılara yardım eden,
- Kamu imkan ve kaynaklarını bu örgüt veya yapıları desteklemeye yönelik kullanan veya kullandıran,
- Bu örgüt veya yapılarla mücadeleyi engelleyen, bunların propagandasını yapan kamu çalışanları hakkında ilgili meevzuata göre yürütülmesinden yalnız amirlerine karşı sorumludurlar. Amirler ise çerçevesinde idari nitelikteki işlemler yetkili amirler tarafından ivedilikle yapılacaktır. Suç teşkil eden fiiller yönünden ise durum ivedilikle adli mercilere bildirilecektir.”

TAŞERON, SÖZLEŞMELİ TÜM PERSONEL DAHİL...
Genelgeni son paragrafında ise, “Yukarıda belirtilen hususlar personel çalışmasına dayalı hizmet alımı ihalesiyle istihdam edilen personel hakkında da ilgili mevzuat çerçevesinde titizlikle uygulanacaktır” denildi.

“657’Yİ KIRARIZ”
Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen hafta partisinin grup toplantısında, “Devletin 657 dokunulmazlık zırhını üzerine alıp da kim devletin temellerini oymaya çalışıyorsa bu zırhı kırarız” diyerek dvlet memurları yasasında değişiklik sinyali vermişti. Davutoğlu, “Teröre destek verdiği hukuken ispatlanmış kamu personelinin kamuyla ilişkisi kesilecek. Maalesef öğretmenliğe yakışmayacak şekilde propaganda faaliyetlerinin bazı yerlerde yapıldığı bilgisini aldım. Doğu ve Güneydoğu’da halktan doğru bilgilendirmeler alacağız ve gereğini yapacağız. Milletin bu kaynağını eğer terör örgütleri için kullanıyorsa, doğrudan yardım yapıyorsa ya da dolaylı bir şekilde paralel çete üzerinden terör olaylarına sessiz kalınmasını sağlıyorsa, bu kamu personeline dönük olarak da her türlü işlem yapılacak. Devletin koruma zırhını, 657 zırhını üstüne alıp da bu zırhın arkasında devletin temellerini oymaya, milletin birliğini bozmaya çalışan kim olursa olsun bu zırhı kırarız” demişti.
  Alıntı ile Cevapla

İS Reklam
eFTeLYa.NeT
Yeni Konu Aç  Cevapla

Etiketler
kamuda 'legal görünümlü illegal yapılar' genelgesi


Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Samsun'da illegal içerikli 75 siteye erişim engeli getirildi aSK İllegal Faaliyetler 0 17 Mart 2021 13:46
NATO, Yunanistan'ın illegal faaliyetlerine sessiz kaldı! aSK İllegal Faaliyetler 0 17 Mart 2021 13:43
İçişleri'nden 81 ile 'Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri' genelgesi RoJ Yerel Haberler 0 16 Eylül 2020 02:50
Yapılar, Birlikler ve Bit Alanları GeN C ve C++ 0 11 Temmuz 2020 14:56
Kültür ve sanat tesisleri için 'kontrollü normalleşme' genelgesi GeN Yerel Haberler 0 24 Haziran 2020 21:05