IRCSayfasi - mIRCDunyasi, mIRCForumlari, mIRCRehberi   IRCSayfasi

Geri Dön   IRCSayfasi - mIRCDunyasi, mIRCForumlari, mIRCRehberi > Arama Motoru Optimizasyonu > Google Seo

Google Seo Seo çalışmaları ile alakalı konulara bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

Etiketlenen üyelerin listesi

Yeni Konu Aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16 Mart 2021, 22:01   #1
Çevrimdışı
GeN
BayrakIRCSayfasiBayrak
GeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Online İtibar Yönetimi


-- Sponsor Baglantı --Online İtibar Yönetimi


İtibar yönetimi ( reputation management ) genel olarak imaj korumaya ve takip etmeye yönelik tüm çalışmalardır. Örnek vermek gerekirse Google arama sonuçlarında marka, kurum, şirket, firma , kişi ile ilgili yer alan olumsuz haberleri kaldırmak veya sildirmek bu çalışmalardan biridir. Bu bilgiler haber siteleri, sosyal medyada yer alan paylaşımlar veya bir blog sayfasında yer alabilir. İnternet üzerindeki itibarın yönetilmesine ise dijital yada online itibar yönetimi denir.

Bazı içerikler şahıs veya kurumsal prestijin zedelenmesine hatta ekonomisini ciddi anlamda sıkıntıya sokabilir. olumsuz içerik veya bilgiler içeren arama sonuçlarını kurumsal veya kişisel yapıya zarar vermemesi için kaldırtma çalışması verdiğimiz hizmetler arasındadır.

Online itibar yönetimi nedir ?
İtibar yönetimi, çevrimiçi itibarınızı artırmak anlamına gelir. Bazı işletmelerin herhangi bir incelemesi yokken, diğerlerinin çok sayıda kötü yorumu olabilir. Bunu doğru şekilde yönetmek önemlidir. Bu genellikle işletmenizin olumlu incelemelerini teşvik ederek ve olumsuz incelemelere yanıt vererek yapılır. Çoğu alıntı (veya işletme girişi), kullanıcıların yorum bırakmasına olanak tanır. 2015 yılında yapılan bir araştırma, “Tüketicilerin% 92’si artık yerel işletmeler için çevrimiçi incelemeler okuyor!” Hangi işletmeyle iletişime geçmem veya ziyaret etmem gerektiğine karar verirken kişisel olarak büyük ölçüde işletmelerin incelemelerine güveniyorum.

Ziyaretçi veya müşteri kitlesinin tanımadıkları / tanıdıkları bir firmayı kurumu araştırma sürecini arama motorları üzerinden araştırmaları sonrasında karşılarına çıkan her türlü bilgiyi değerlendirmeleri imajınız için son derece önemli hale gelmiştir. İnternet’in kullanımının yaygınlaşması ile basit işlemler bile online olarak halledilmektedir. Kişiler ve Kurumlar için itibar koruma ve yönetim süreçleri farklılık göstermektedir.

Özellikle asılsız ve belgesiz ortalıkta dolaşabilen bilgiler son derece zarar verici ve tehlikelidir. Hakkınızda çıkan negatif bilgileri yönetmek ve sildirmeye yönelik yapılan çalışmalara google içerik silme ve itibar yönetimi danışmanlığı olarak adlandırılır.

İnternet üzerinden size gelen müşterileri hesaplayabilirsiniz ancak gelmeyen müşterileri hesaplamanız çok zordu. Burada şunu demek istiyoruz. Sizi yada markanızı ilk kez duyan biri mutlaka internetten araştırma yapacaktır. İnternet üzerinde araştırma yaparken forum siteleri, sözlük siteleri, haber siteleri, sosyal medya sitelerinde gördüğü olumlu, olumsuz yorumlar ile bir karar verecektir. Bazen bir olumsuz yorum bile yüzlerce müşteriyi kaybetmenize yol açabilir. Bu durumda hakkınızda googleda yada internet üzerinde yer alan olumsuz içerikleri olabildiğince kaldırmaya çalışmanız en doğru yol olacaktır.

[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]

İtibar olumsuz etkileyen örnekler ;
İnternet ‘in kendisini etkilemeyeceğini düşünen ve sonrasında ekonomik sorun yaşayan bir çok büyük firma örneği vardır. Büyük firmaların marka bilinirliği de büyük olur. Ancak internet üzerinden bu itibarı yönetmezse önceki itibarını koruyamayabilir. Orta ve küçük ölçekli firmalar içinde özellikle google işletmem haritalar bölümünde yer alan yorumların ve puanların ciddiyetle takip edilmesi gerekir. Sırf bu sebeple kapanan bir çok mekan örneği görmekteyiz

Video yayını oluşturulan olumsuz itibar örnekleri
Arama sorgularında öneriler kısmında şikayet ve kötü kelimeler içeren sorguların görüntülenmesi
Google haritalar vasıtası ile verilen düşük puanlar ve olumsuz yorumlar
Sosyal medya paylaşımları ( Facebook, Twitter, Linkedin, İnstagram vs)
Haber, Blog gibi sitelerdeki yazıların altına yazılan yorumlar
Yerel ve Ulusal haber sitelerinde çıkan doğru olmayan haberler
Kopya içerikler ile sağlanan olumsuzluklar
Sahte profil ( Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya sitelerdeki sahte hesaplar )
Şikayet sitelerinde bulunan istenmeyen rahatsız edici yorumlar
Rakip firmanın, kişinin yaptığı – yaptırdığı- çalışmalar
Gizlilik ilkesine aykırı olarak kişisel resimlerin çeşitli platformlarda yayınlanması
Kişisel yada kurumsal gizli verilerin yayımlanması ( Telefon, Tc Kimlik numarası, Adres vs. )
Kurumsal gizlilik içeren bilgilerin ifşa edilmesi
Skandal ve hukuk dışı haberler
Öfkeli müşteri etkileşimleri
İşten çıkmış eski çalışanların yaptıkları
Olumsuz blog haberleri ve istenmeyen yorumlar
Skandal, Yalan, İftira, Çıkar çatışması , Propaganda ve Hakaret içeren internet üzerindeki tüm yazılar

[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]

Online itibar yönetimi nasıl yapılır ?
Düzenli olarak ve profesyonel araçlar ile sosyal medya, arama motorları ve haber siteleri taranarak hakkınızda çıkan içerikleri ziyaretçilerden önce bilmek durumundasınız. Bu işlemler için oldukça profesyonel sosyal medya takibi, arama motorları takibi yapılarak kişi , marka, ürün, şirket hakkında çıkmış bir haberden anında haberdar olunur. Böylece önlemler hızla alınabilir.

Sahte kişisel sosyal medya hesapları, karalamaya yönelik bilgilerin otorite değerinin düşürülmesi, çevrimiçi özel hayatı korumaya yönelik çalışmalar tarafımızca yapılır. Böylelikle dijital dünyadaki prestij ve itibar kaybının önüne geçilmiş olunur.

Kurumsal prestij ve imajınızı profesyoneller aracılığı ile korumaya çalışırsınız.
Müşteri ile ilişkilerin düzeltilmesi
Marka hakkındaki haberleri takip için ek bir çaba sarf etmeniz gerekmez.
Rakip olduğunuz firmalarla aranızdaki farkı hissettirirsiniz.
Olumsuz haberler yerine olumlu ve normal haberleri üst sırada çıkarmış olursunuz.
Sosyal medya siteleri taranarak hakkınızda yazılanlar takip edilir.
Marka bilinirliğini artırmış olursunuz.
Hakkınızda internet üzerinde arama sonuçlarında çıkan olumsuz, kötüleyici, negatif yorum haber ve belgeleri kaldırmak için size yardımcı olalım. Hızlı fiyat teklifi almak için butona tıklamanız yeterlidir.

[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]

İtibar yönetimi ve takibi için kullanılabilecek araçlar
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
Google Alert
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
BuzzSumo
Ahrefs
Majestic
Cognitive
İnternet üzerinde kişisel durumunuzu içeren olumsuz haber yapılmasını engellemek :
Aslında bir çok önleyici tedbir alarak sonrasında yaşanacak sürprizleri en aza indirebiliriz. Müşteri odaklı bir yaklaşım buna örnek olarak gösterilebilir. Peki diğer yöntemler nelerdir ?

Kızgın müşterilerin doğru yöntemler kullanılarak sakinleştirilmesi ve sorun çözümü
İnternet’i hiçe saymamak
Tehdit eden bir müşteriyi memnun etme yolları aramak
Profesyonel araçlar ile Sosyal medya sitelerini takibi ( monitoring ) yapmak böylece sosyal medyadaki itibarı yönetmek.
Arama motorlarındaki sonuçları sürekli ve düzeni takip etmek
Sosyal medya hesaplarınızı uzman olmayan personele vermemek.
Negatif bildirimlerden anında haberiniz olsun !
Bu işi profesyonel olarak yürüten bir danışman ile çalışabilirsiniz. Böylelikle hakkınızda çıkan haber ve yazılardan ilk sizin haberiniz olur. Sonucunda ne gibi aksiyon alacağınızı belirleyecek süreyi kazanmış olursunuz. Google alert gibi erken uyarı sistemleri kullanılarak internet üzerinde arama yapmakla uğraşmadan sizinle ilgili çıkan tüm haberleri ilk duyan siz olabilirsiniz.

Google arama sonuçlarından bir siteyi kaldırma !
Günümüzde insanların internet üzerinden yaptığı araştırmalar son derece arttığı için şirket, marka yada bir kişi hakkında yazılan en ufak olumsuz yazılar bile çok büyük kayıplara sebep olmaktadır. Bir siteyi Google ’ın arama sonuçlarından sildirmeyi gerektirecek şekilde olabilmektedir.

Sitelere girilen yazı , yorum gibi bilgiler hukuki bir sorun oluşturmadığı sürece mahkeme kararı çıkartma yolu ile de kaldırılamaz ve silinemez İsminiz aratıldığında hakkınızda yalan, iftira ve gıybet içerikli arama sonuçları çıkıyorsa bunu kaldırmak istemeniz en doğal bir istektir. Konu ile ilgili google itibar yönetimi dökümanına [Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...] sayfasından ulaşabilirsiniz.

İnternetten içerik kaldırma nasıl yapılır ?
Bu cevabı ve tek çözüm yolu profesyonel imaj yönetimi hizmeti almaktır. Bizzat bu işleri takip edip bu bilgileri kaldırmaya çalışmak isterseniz aşağıdaki konularda teknik danışmanlık hizmeti de vererek sitelerden haber kaldırma aşağıdaki durumlarda gerekli olmaktadır.

Rahatsız olunan bir içerik ile ilgili internet üzerinden kaldırma çalışmaları aşama aşama gerçekleşir. Problem hangi aşamada çözülürse o aşamadan sonra bir işlem yapmaya gerek kalmaz.

Hukuki Yöntemler ile içerik kaldırma ( Mahkeme kararı ile )
Şirket, kurum, kuruluş, marka veya şahıs hakkında yazılan yorum, haber ve tüm belgeleri hukuka uygun olmaması koşulu ile mahkemede hak arama yoluna başvurabilirsiniz. Bu seçenek eğer hukuki olarak ispatlanabilecek şekilde yasalara aykırılık olması durumunda işinize yarayabilir.

Erişim engelleme ile ilgili başvurular Sulh Ceza Mahkemelerine yapılmaktadır. İsterseniz kendiniz sulh ceza mahkemelerine veya savcılığa içerik kaldırma talebinizi ileten dilekçe ile başvuru yapabilir isterseniz aracı firma veya Avukat ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 5651 sayılı kanunla düzenlenmiş olan yaptırımlardan biri olan internet erişim engelleme seçeneği her zaman en pratik yöntemlerden biridir.

Arama motorları ile iletişim kurarak arama sonuçlarını temizleme
Olumsuz yazı yayınlayan siteyi google ‘a şikayet edebilirsiniz. Google yasal kaldırma isteklerini dikkatlice inceler ve eğer mümkün ise talebi yerine getirir ! [Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]

İnternet bilgi ihbar merkezi aracılığı ile
Yayımlanan veya arama sonuçlarında görünen olumsuz bilgiyi Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı , Bilgi İhbarWeb Merkezine bildirerek arama sonuçlarında olumsuz sitelerin üzerinde çıkmak. Bu şekilde perdeleme yöntemi kullanılarak istenmeyen içerikler google sıralamasında ilk sayfadan düşürülür.

Sosyal Mühendislik ile Kişisel İlişki ile çözüme kavuşturma teknikleri
Bazen kişisel ilişkileri veya sosyal mühendislik tekniklerini kullanarak çok uzun sürebilecek çalışmaları kısaltmak mümkün. Bunlardan

İlgili sosyal medya hesabının sahibi ile iletişime geçmek ve müşteri memnuniyetini sağlayarak olumsuz bildirimin düzeltilmesinin sağlanması.
Haberi veya bilgiyi yayımlayan sitenin yöneticisi ile bizzat iletişime geçip kaldırma talep edebilirsiniz.
Sitenin bulunduğu sunucu ile iletişime geçerek bu konuda destek istenir.
Yayınlanan bilgi kullanıcının yönetebildiği bir içerikse müşteri ile direk irtibata geçip memnuniyeti sağlanarak içeriği kaldırmaya teşvik edilebilir.
İsim veya firma adına oluşturulmuş sahte sosyal medya hesapları için gerek hukuki gerek de sosyal mühendislik çalışmaları yapılmalıdır.
Google görsellerden fotoğraf kaldırma nasıl yapılır ?
Kişisel olarak özel hayatınıza dair video, fotoğraf gibi görüntülerin kaldırılması için site sahipleri ile irtibata geçilmelidir. Google görsellerde resmim çıkmasın rahatsız oluyorum diyorsanız fotoğraf kaldırma ile ilgili resmi yardım sayfası için [Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...] ve [Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...] adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yardım sayfasında Başkasının sitesindeki görseli kaldırma, Silinmiş bir görseli arama sonuçlarından kaldırma, Kendi sitenizden görsel kaldırma, Görselleri diğer Google ürünlerinden kaldırma gibi seçenekler bulunmaktadır. Bir siteden yazı veya resim silindiği halde google arama sonuçlarında hala görünüyorsa [Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...] yardım sayfasından faydalanarak silinen bir sayfanın google sonuçlarından kaldırılması sağlanabilir.

Çevrimiçi itibarınızı arttırmaya çalışmak
Olumsuz yorumlarla ilgili gerçek bir sorununuz varsa, bu, işletmenizdeki bir şeyin gerçekten düzeltilmesi gerektiği anlamına gelir. Örneğin, olumsuz eleştirilerinizin çoğu, yiyeceklerini almalarının ne kadar sürdüğünden şikayet eden kişilerse, bununla ilgili bir şeyler yapılması gerekir. İşletmenizdeki sorunları çözmek, çevrimiçi itibarınızı geliştirmenin en iyi yoludur.

Olumsuz eleştirilerle mücadele etmenin bir başka yolu da daha olumlu eleştiriler toplamaktır. Bunu, müşterinizi yorum bırakmaya teşvik ederek yapabilirsiniz. İnceleme karşılığında herhangi bir teşvik sunmamaya dikkat edin. Bunların gerçek incelemeler olmasını istersiniz ve birçok inceleme sitesi, inceleme karşılığında bir teşvik sunmanızdan memnun olmaz.

İtibarınızı yönetmenin en iyi yolu, müşterilerin geri bildirim bırakmaları için bir yola sahip olmaktır. Örneğin, müşterilerinize hizmetlerinizden memnun olup olmadıklarını soran e-postalar gönderin. Evet diyorlarsa, onlara “Bunu duyduğumuza çok sevindik. Sevginizi paylaşmaktan çekinmeyin ve bize Google veya Facebook’ta bir yorum bırakın!” Gibi bir yanıt e-postası gönderin. Hizmetlerinizden memnun olmadıklarını söylerlerse, deneyimlerini daha fazla sorun ve onları mutlu etmek için neler yapabileceğinizi görün.

Yasal sebeplerle içerikleri googledan kaldırma için başvuru
Hukuki gerekçeleriniz varsa veya bir avukat iseniz google ‘dan telif hakkı, uygunsuz içerik, bilgileri koruma ve şeffaflık gibi ilkeleri doğrultusunda içerik kaldırmayı talep edebilirsiniz. Bunun için [Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...] adresi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

İtibar yönetimi en çok hangi sektörlerde gereklidir ?
İtibar yönetimi alanında en çok talep Doktor, Avukat, Turizm Firması, Otel, Siyasetçi, Sanatçı, Kamu Personeli, Hastane, Yurt dışına açılmayı düşünen firmalar dahil olmak üzere her kişi yada kurum için düzenli olarak takip gereklidir.

Online itibar yönetimi Çalışma şartlarımız :

İnsanlara fiziki olarak zarar vermiş firmalar ile etik olarak çalışmıyoruz.
İnsanların sağlığına zarar verilmesi sonrası çıkan haberlerle ilgili çalışma yapmıyoruz. ( Örneğin kanser hastalarını istismar etmek vs )
Sonç olarak haber, blog, teknoloji, firma rehberi sitelerinde kurumsal tanıtım çalışması yaparak bir çok sorunun önüne geçilerek pozitif reklamınızı yapıyoruz. Böylelikle yanıltıcı ve yalan bilgilerden hedef kitlenizi uzaklaştırıyor ve itibarınızı koruyoruz.

Ekstra bilgi : İnternetten kendinizi tamamen silmek ve sosyal medya hesaplarının tümünü hızlı bir şeklide kapatmanıza yardımcı olmak için güzel bir site yapmışlar. [Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...] adresine girerek beni tüm internetten sil diyebilirsiniz. Böylece bugüne kadar açtığınız, kullandığınız, kullanmadığınız tüm sosyal medya hesaplarının hesap kapatma bölümüne sizi yönlendirir.

Kaynakça

[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...] ( Kişisel bilgilerimi Google’dan kaldırma talebi )
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...] ( AB, Gizlilik Gereği İçerik Kaldırma – Kişisel Bilgileri Kaldırmak için Talep Formu)
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...] ( İçeriği Google’dan Kaldırma Talep Formu )
[Sadece üyelerimiz linkleri görebilir.. Üye olmak için tıklayın...]
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 signatures.
  Alıntı ile Cevapla

İS Reklam
eFTeLYa.NeT
Yeni Konu Aç  Cevapla

Etiketler
online itibar yönetimi


Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Güvenlik Açıkları Yönetimi RoJ Chat ve IRC 0 14 Mart 2021 20:50
CRM Nedir? Müşteri İlişkileri Yönetimi Neden Kullanılmalıdır? PHaNTaSo Yazılım Dünyası 0 28 Şubat 2021 01:04
Kablosuz Ağ Yönetimi İçin Bütün Windows 10 CMD Komutları RoJ Windows 0 29 Ekim 2020 04:06
Mısırda firavun yönetimi GeN Eski Mısır Dini 0 16 Temmuz 2020 12:59
Güvenlik Açıkları Yönetimi GeN Güvenlik ve Güvenlik Açıkları 0 30 Haziran 2020 06:10